czwartek, 11 listopada 2010

Bransoletka w kolorach beżu i brązu

Dziś chcę Wam pokazać kolejne moje DIY - tym razem bransoletka w odcieniach brązu i beżu. Do jej wykonania potrzebny jest kawałek łańcuszka - ja miałam w kolorze starego złota, kawałek paska ze skórki (szerokość 1-1,5cm), u mnie w kolorze ecru, koronkę np. beżową, i suwak - mój długości bodajże 20cm, w kolorze brązu.


1. Podstawę całej bransoletki będzie stanowić suwak. Pierwszy etap to pozbycie się żelazka, który łączy ząbki ze sobą. W tym celu rozsuwamy trochę suwak, usuwamy kombinerkami umieszczone na końcu suwaka metalowe kawałki zabezpieczające zsunięcie się żelazka.

  

2. Delikatnie zasuwamy suwak, ząbki się łączą, a żelazko schodzi z expressu.


3. Igłą łączymy materiał suwaka z tej strony, z której zdjęliśmy "ząbki", by nie rozpadł się suwak i z powrotem staramy się założyć te "ząbki" - mocno ścisnąć kombinerkami i będzie dobrze :)


4. Ważne jest, by zszyć nitką ten koniec suwaka, przy którym kombinowaliśmy, wtedy będzie pewność, że się nie rozdzieli. Kilka pętelek powinno dobrze to zabezpieczyć.


 5. Materiał suwaka z obydwu stron jest lekko postrzępiony - nożyczkami wyrównujemy brzegi. Aby nie wychodziły nitki z brzegów, należy "przelecieć" (szybko!) krawędzie ogniem - materiał jest sztuczny, więc się lekko stopi i w ten sposób zabezpieczy się przed pruciem. 6. Teraz czas na koronkę. Potrzebny jest pasek długości połączonych ząbków suwaka. Aby go łatwiej i równo przyszyć, przyklejamy na materiał suwaka kilka małych kawałków taśmy dwustronnej, przyklejamy koronkę i zabieramy się na przyszycie jej do materiału. Ja szyłam w taki sposób jak widać na zdjęciu.

7. W taki sam sposób postępujemy z kawałkiem skórki - ta sama długość, taśma dwustronna. Różnica jest w szyciu, w koronce nie widać nitek, tu zaś są widoczne, dlatego przyszywamy je prowadząc nitkę w postaci równoległych linii po prawej stronie i skośnych po lewej stronie, jak na zdjęciach :)8. Teraz czas na łańcuszek, odcinamy kawałek długości koronki czy tam skórki i co drugie oczko przyszywamy do materiału suwaka od strony skórki.9. Teraz czas na zapięcie - ja miałam możliwość zrobienia zatrzasków, ale równie ciekawe może wyglądać doszycie kawałków wstażki i wiązanie na kokardkę ;)10. Tak prezentuje się gotowa bransoletka. Mam nadzieję, że Wam się podoba i będzie próbować stworzyć coś podobnego. Zapraszam do komentowania, dziękuję :) lullaphy


6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Wow, gratuluję talentu, sama w zyciu bym czegoś takiego nie wymyśliła i nie zrobiła!
:*

mmmroczek pisze...

Super bransoletka. Bardzo fajny blog, będę tu zaglądać bardzo często, ponieważ mam podobne zainteresowania :D
Pozdrawiam Magda :)

Magda pisze...

świetny pomysł, super wyszło :)

Anonimowy pisze...

łaaał śliczna. szkoda ze nie mam tego narzędzia do robienia zatrzasków...

Anonimowy pisze...

Prześliczna bransoletka :) Bardzo efektowna. Gratuluję pomysłu i talentu !

lullaphy pisze...

dziękuję za wszystkie komentarze :)